Po nas nie spływa: 27-29.07.18: darmowe szkolenia z pierwszej pomocy nad Dunajcem

PO NAS NIE SPŁYWA TWOJE BEZPIECZEŃSTWO – A PO TOBIE?

Po nas nie spływa jest kontynuacją trzech akcji realizowanych w Polsce: CPR on the beach na Helu Nam nie wisi oraz Nas obchodzi – celem projektu jest zaproszenie do darmowych szkoleń z ratownictwa kajakarzy, turystów i pasjonatów aktywności wodnych oraz zbiórka pieniędzy na międzynarodowe projekty szkoleniowe 2019.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Safe Water, Safe Land, grupa ratowników medycznych, górskich i jaskiniowych oraz instruktorów pierwszej pomocy, po których nie spływa, którym nie wisi i których obchodzi.

Nadrzędnym celem SWSL jest dotarcie ze szkoleniami z pierwszej pomocy w miejsca, gdzie poziom wiedzy w tym zakresie jest wciąż zatrważająco niski oraz szerzenie świadomości, jak wiele zdziałać może jednostka w sytuacji realnego zagrożenia, w rezultacie ratując ludzie życie.

Fundacja wraz z Grupą Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz, przy współpracy z klubem kajakowym Bystrze, zapraszają od 27 do 29 lipca na Po nas nie spływa, w czasie którego odbędą się specjalistyczne szkolenia – ich wstępny plan obejmuje:

27.07 szkolenie dla żeglarzy i sportowców wodnych (skutery wodne, riby itd.) w Rożnowie

28.07 szkolenie dla kajakarzy na torze w Wietrznicy oraz symulacje dalszej pomocy przy brzegu
29.07 wielki finał w Szczawnicy nad Dunajcem: akcja otwarta dla turystów na przystani flisackiej.

Raporty sporządzone przez służby ratunkowe działają jak kubeł zimnej wody – GOPR podaje, że tylko w lipcu ubiegłego roku interwencji do poszkodowanych było ponad 260, TOPR natomiast odnotował, że porównując rok 2016 z rokiem 2017 ich działania wzrosły o 21%, o 22% więcej pośród wypadków z wykorzystaniem śmigłowca oraz 23% więcej osób ratowanych!

Świadkowie zdarzeń wielokrotnie nie są w stanie udzielić pomocy nie tylko z powodu strachu, ale przede wszystkim z powodu ich niewystarczających umiejętności.

Nie godzimy się z myślą, że rok 2018 przyniesie jeszcze więcej wypadków – i pomimo, że nie zawsze można im zapobiec, jesteśmy przekonani, że szkolenia, wsparcie oraz wiara we własne możliwości (nie stój działaj!) są w stanie obniżyć te przykre statystki.

 

Fundacja Safe Water Safe Land zaprasza do podjęcia wyzwania:

dołącz do nas od 27 do 29 lipca, sprawdź, co wspólnego ma Dunajec z Ameryką Południową oraz przekonaj się, w jak prosty sposób możesz uratować czyjeś życie – niech po Tobie też nie spływa!

 

Więcej o nas:

Safe Water Safe Land

fundacjasafe.org

W przypadku pytań oraz zainteresowania akcją zapraszamy do kontaktu:

Patrycja Barowicz +48 693756029  (kontakt z mediami Fundacji SWSL)

„Po Nas Nie Spływa” – 28.07.2018 Wietrznice
Please enter Google Username or ID to start!
Example: clip360net or 116819034451508671546
Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow